Symbole, kamienie urodzinowe, czakroterapia i inna magia

Czy minerały mogą leczyć? Czy potrafią naprawiać ludzkie ciała i dusze? Porządkować przepływ energii, oczyszczać, chronić, przynosić miłość i bogactwo? Według niektórych tak, dla niektórych to czysta herezja lub tylko bajka. Nie powiem Ci, czy moc kamieni działa. Według mnie pomagają tym, którzy w to wierzą :)

Biżuteria magiczna

Za to niezaprzeczalne są dwie rzeczy:
– minerały są piękne a biżuteria ezoteryczna może być po prostu ładna i praktyczna
– personalizowana biżuteria z kamieniami urodzinowymi i magicznymi świetnie nadaje się na prezent.

fot. pixabay CC0

A jednak magia…

Zaczęło się od zamówienia mojego TŻ na męską bransoletkę. Zaczęłam szukać inspiracji i wgłębiać się w tematykę znaków zodiaku, czakr i znaczeń minerałów. Zbieram teraz odpowiednie minerały, zawieszki i rzemyki, by wkrótce stworzyć moje wersje biżuterii, w której mieszka magia. Dla niej i dla niego. Daleko od kiczu. Artystycznie. Od serca. Z dobrą energią miejsca, w którym mieszkam i tworzę.

 

 

Jak by nie patrzeć, każdy wytwór moich rąk niesie niewidoczne pozytywne fluidy. Działają nawet wtedy, gdy w magię nie wierzycie.

Kwiat lotosu – symbol w biżuterii

Lotos to kwiat niezwykły, który jest równocześnie owocem. Mocny zapach, nieskazitelny wygląd, a przecież wyrasta na bagnach. Na noc kwiat stula płatki i chowa się pod wodą, by rankiem znów rozkwitnąć. Jego nasiona mogą przetrwać nawet 3 000 lat, zachowując zdolność do kiełkowania. Szczególną rolę odgrywa w buddyzmie i hinduizmie. Jest pierwowzorem mandali. Osiem płatków lotosu w buddyjskich mandalach symbolizuje kosmiczną harmonię, tysiąc płatków – oświetlenie duchowe. Pączek symbolizuje potencjał. Kwiat lotosu jest symbolem czystości, której nic nie jest w stanie zabrudzić, i siły w pokonywaniu przeciwności losu. Kwiat lotosu mówi – odnawiaj się każdego dnia.

Drzewo życia

Drzewo jest ciekawym elementem symbolicznym, obecnym od kilku dobrych lat w świecie jubilerskim w postaci zawieszek i wisiorków. Symbolizuje życie, mądrość, rozwój, oświecenie. W mitologii nordyckiej drzewo życia jest magicznym źródłem wiedzy – wiecznie zielony jesion Igdrasil podtrzymywał koroną niebo, a korzeniami sięgał do świata zmarłych, stanowił oś świata. Buddyści wierzą, że pod drzewem Bodhi Budda doznał oświecenia. Słowianie czcili woje bóstwa w świętych gajach dębowych. Drzewo Życia to też biblijne rajskie drzewo, którego owoce miały zapewniać nieśmiertelność. To także symbol wiecznego odradzania się i przemijania. Wiele religii i wierzeń, jeden element wspólny: Drzewo Życia to pomost między światami, światem ludzkim i boskim. Mądrość płynąca z życia.

Informacje o sistermoon sisart

Świat fotografii, decoupage, biżuterii i kotów. Wymyślam i tworzę :) Strona autorska: www.sistermoon.art.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Biżuteria, biżuteria ezoteryczna, biżuteria na czakry, kamienie urodzinowe, znaki zodiaku i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s