Vintage i recycling


Rzeczy są rupieciami tylko wtedy, kiedy nie wiesz, co z nimi zrobić.

Lubię stare rzeczy. Nie wiem dlaczego. Chyba podoba mi się to, że każda ma swoją historię, że przeszłość jest istotna.
– Doskonale panią rozumiem – stwierdziła Violet. – Lubię też myśleć, że kiedyś życie było prostsze, chociaż na pewno oszukuję samą siebie. (Susan Gloss „Sklep rzeczy zapomnianych”)

Lubię stare rzeczy, bo mają duszę i historię. Są ładne. Niektóre bardzo. Nietaśmowe. Pasjami przerabiam starą biżu, niekoniecznie bardzo starą, ot, nawet akryle rodem z masówki przerobione, dodane, poprzekładane – robią coś nowego, niepowtarzalnego, i to już nie masówka, te recyclingowe rzeczy są najczęściej wyłącznie w pojedynczych egzemplarzach. Zyskują nowe życie. Mniej śmieci na planecie. Plastik zyskuje duszę, tak mi się wydaje. Powstaje w miejscu z dobrą energią i tylko wtedy, gdy naprawdę mam ochotę na dłubanie. Kocham też stare srebro. Ale to osobny temat.

srebrny pierścionek z onyksem i markazytami Warmet Agat

Warmet Agat AT

onyks w srebrze i markazytach, w stylu art deco

Jesienią przychodzi czas na mitenki. Małe formy, proste, szybko powstają, szybko idą w świat. Dlatego mitenki, a nie chusty. W tej chwili robię mitenki ecru, długaśne, przy lekturze „Sklepu rzeczy zapomnianych”. Długi wieczór, włóczka, lektura, kawa, śpiący kot, w tle Jaka to melodia oglądana przez Babcię. Czasem pamiętam, przy jakim filmie, jakiej książce powstawały te kolczyki albo tamte mitenki. „Sklep rzeczy…” pasuje do deszczowego jesiennego zmroku. Polecam. Vintage też :)

– Dlaczego zawija pani wszystko w bibułkę? – spytała April.
– To papier bezkwasowy. – Violet umieściła wieko z powrotem na pudle. – Niektóre tkaniny ulegają zniszczeniu lub się odbarwiają, jeśli stykają się z innymi przedmiotami.

Reklamy

Informacje o sistermoon sisart

Świat fotografii, decoupage, biżuterii i kotów. Wymyślam i tworzę :) Strona autorska: www.sistermoon.art.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii druty, dzianina, mitenki, Polecenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s